26 Kasım 2015 / Perşembe
Silifke Özel Yıldırım Han Burak Kolejinden Kızılay'a kan bağışı
21 Kasım 2013 / Perşembe
Bu haber 2479 kez okundu

Silifke Özel Yıldırım Han Burak Kolejinden Kızılay'a kan bağışı

 

Silifke Özel Yıldırım Han Burak Koleji ve Kızılay Silifke Şubesi Başkanlığı ile ortaklaşa kan bağışı kampanyası düzenlendi.

HABER: ATİKE CEYLAN

Silifke Özel Yıldırım Han Burak Koleji Okulu bahçesinde yapılan Kan bağışında Kızılay görevlileri hazırlanan istasyonda gerekli yazılım ve kontrollerin ardından Öğretmen ve velilerden kan aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Mehmet Filiz "Türk Kızılay, kurum olarak her zaman milletimizin yanında. Okulumuzun Kızılay ve Sağlık Kulübü öğretmen ve öğrencileri tarafından Kızılay Haftası kutlamaları kapsamında 'Kan Bağışı Kampanyası' düzenlenmiştir. Velilerimiz ve okul personelimiz yoğun ilgi göstermiştir. Diğer okullara örnek bir davranış sergilenmiştir. Kan veren ve bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Kızılay Silifke Şube Başkanı Mustafa Beceren;"Milletimizin 'merhamet eli' olma misyonunu yüklenen Türk Kızılayı, Dünyanın ve Türkiye'nin her yerinde barınma, beslenme, kan ihtiyacının karşılanması, sosyal yardım, sağlık hizmeti sunulması gibi birçok alanda insanlara yardım elini uzatıyor.Kızılay Silifke Şube olarak Silifke Özel Yıldırım Han Burak Koleji Okulu işbirliği yaparak bu etkinliği düzenledik.her türlü doğal felaketlerde başta kan olmak üzere  her türlü yardımı yapmakta belki çok sayıya ulaşabilecek can kayıplarının önüne geçmektedir. Kan acil değil, sürekli ihtiyaçtır. Çünkü kan tek kaynağı insan olan ve elde edilmesi için başka bir alternatifi bulunmayan hayati bir sıvıdır.Ancak bir insan kan bağışlayarak başka bir insanın hayatını kurtarabilir. Kan veren ve bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Anahtar kelimeler: Silifke Özel Yıldırım Han Burak Kolejinden Kızılay'a kan bağışı

Yorum yazmak için bu alanı kullanabilirsiniz.
Yorum yazarken lütfen aşağıda yazılan uyarıları göz önünde bulundurunuz.
  • İLGİLİ HABERLER
  • Kayıtlı 77 haber bulunmaktadır.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
YAZARLARTümü
ÇOK OKUNANLARTümü
SOSYAL MEDYA
YORUMLANANLARTümü
GÖKLER PEN
GÜNAYGEN OTOMOTİV
Güzel Apart Otel
Ali Usta Lokantası
Kardelen İnşaat
Çalıkoğlu Mühendislik
ÖZEL HABERLERTümü
EDİTÖR'ÜN SEÇTİKLERİTümü
ANKET
  • Yeni sitemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir.?